زمان ارسال چکیده / مقاله
تا 20 اردی‌بهشت 1401
پیش نشست همایش
تیرماه 1401
زمان برگزاری همایش
شهریور 1401دیدار اعضای شورای سیاست گذاری همایش علمی آیت الله کوهستانی با وزیر سابق ارشاد
 اعضاء شورای سیاستگذاری همایش علمی آیت الله کوهستانی با وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند.
 
 اعضاء شورای سیاستگذاری همایش علمی آیت الله کوهستانی با سیدعباس صالحی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر وی دیدار کردند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی لائینی، نماینده ولی فیقه در مازندران و رییس همایش ضمن برشمردن ویژگی های علمی و اخلاقی و معنوی مرحوم آیت الله کوهستانی، گفت: آیت الله کوهستانی جدای از علم رسمی، علم عاشقی داشت و این گونه بود که خواص و عوام شیفته ی او بوده و هستند.
وی افزود: اگر این شیوه و روش و فرهنگ در جامعه و نسل جوان ترویج داده و نهادینه شود در برابر هجمه فرهنگی بیگانگان مصون خواهیم بود.
 
سیره علمی و عملی آیت الله کوهستانی باید الگوی نسل جوان قرار گیرد
عباس زارع مدیرکل ارشاد مازندران نیز با ارائه گزارشی از روند اجرایی همایش ملی آیت الله کوهستانی پرداختن به شخصیت این عالم وارسته را با ابزار هنر از جمله ساخت فیلم مستند از زندگی و چاپ کتابی از بیانات ارزشمند ایشان را از ویژگی های این همایش دانست و از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا همچنان از این رویداد بزرگ علمی و فرهنگی حمایت کند.
حجت الاسلام سید عربعلی جباری، امام جمعه بهشهر نیز در سخنانی با اشاره به جایگاه والای علمی و مردمی آیت الله کوهستانی(ره)، خواستار حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این همایش شد.
سیدعباس صالحی، وزیر سایق فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در ادامه این نشست ضمن سپاس از برگزار کنندگان این همایش، جایگاه علمی و عرفانی آیت الله کوهستانی را بالا دانست و گفت: بنده از نوجوانی با نام و جایگاه رفیع معنوی و علمی ایشان آشنا بوده و نسبت به آن مرحوم علاقه وجودی ویژه دارم.
 
سیره علمی و عملی آیت الله کوهستانی باید الگوی نسل جوان قرار گیرد
وی افزود: آیت الله کوهستانی(ره) در دل مردم جای داشت به طوری که مردم منطقه ایشان را پدر معنوی خود می دانستند و این سنت پیامبر(ص) انسان را به وجد می آورد.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: سلوک معنوی ایشان که همراه با خداباوری عملی بود موجب شد تا برای خدمت به مردم روستا و منطقه خود از جایگاه علمی و حوزه نجف دست بکشد و این از خودگذشتگی و ایثار برای هدفی بزرگ تر بود.
صالحی تاکید کرد: این همایش باید با نگاه و روش درست علمی و متناسب با جایگاه و شأن این عالم بزگوار برگزار شود و به ابعاد دیگر از جمله؛ جایگاه بیت و همسر ایشان نیز پرداخته شود.
وی اظهار داشت: مخاطبان اصلی این همایش نسل جوان عام و نسل جوان حوزه هستند که این همایش باید پیوند این نسل جوان را با علم و علما مستحکم تر کندو وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در حد توان حامی این رویداد فرهنگ و دینی خواهد بود و این افتخاری برای ما است.
گفتنی است؛ در پایان این نشست با حضور وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی از پوستر فراخوان و کتاب چهل سخن (کلمات قصار آیت الله کوهستانی) رونمایی شد.
سامانه کاربران

سامانه داوران


الف- سیره فردی ـ عملی آیت‌الله کوهستانی
- زهد و پارسایی و ساده‌زیستی در سیره فردی ـ عملی‌آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سلوک فردی و سیره عملی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مسئله طلبه‌پروری
- و ...

ب- سیره علمی ـ مطالعاتی آیت‌الله کوهستانی
- آراء و نظرات فقهی، فلسفی و عرفانی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سیره علمی ـ مدیریتی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مدیریت حوزه علمیه
- آیت‌الله کوهستانی(ره) از منظر بزرگان
- توحید، خداباوری و ولایت‌مداری در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- کرامات، حالات عرفانی و جلوه‌های رضا و تسلیم در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- و ...

ج- سیره اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی
- زمان‌شناسی و آگاهی اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- نقش آیت‌الله کوهستانی(ره) در فرهنگ عمومی
- و ...