زمان ارسال چکیده / مقاله
تا 20 اردی‌بهشت 1401
پیش نشست همایش
تیرماه 1401
زمان برگزاری همایش
شهریور 1401در دیدار دبیر همایش با دکتر حسن بلخاری عنوان شد؛
 
مشارکت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در همایش بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی


به گزارش کمیته روابط و اطلاع رسانی همایش، دبیراجرایی همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی با رییس و معاون پژوهش انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور دیدار و گفت و گو کرد.
دکتر نورانی، دبیراجرایی همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی در این دیدار با اشاره به این که این همایش ملی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و با همکاری علمی و فرهنگی ده ها نهاد استانی و ملی برگزار خواهد شد، گفت: در این همایش علمی به سیره فردی، علمی، عملی مطالعاتی، اجتماعی و سیاسی حضرت آیت الله العظمی کوهستانی پرداخته خواهد شد.
وی با اشاره به فراخوان عمومی محورهای علمی این همایش و ارسال آن به مهم ترین مراکز علمی دانشگاهی و حوزوی سراسر کشور، افزود: خوشبختانه تاکنون استقبال مناسبی از سوی محققان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه از این رویداد مهم علمی و فرهنگی صورت گرفته است.


دبیراجرایی همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی با بیان این که شناساندن جایگاه علمی، عرفانی و اخلاقی این شخصیت برجسته به جامعه امروز امری ضروری است، تصریح کرد: به طور حتم سیره علمی و عملی علما و فقهای بزرگ دین می تواند بهترین الگو برای تشنگان معارف الهی در جامعه امروز باشد.
دکتر نورانی با تأکید براین که متأسفانه هنوز جامعه با چنین شخصیت های بزرگی بیگانه هستند و شناخت کافی ندارند، بیان داشت: امروز جامعه فرهنگی و علمی کشور وظیفه سنگینی در معرفی مفاخر بزرگ دینی و علمی کشور به جامعه جوان بر عهده دارد.
دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور نیز در این دیدار ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش ملی، گفت: معرفی مفاخر بزرگ دینی کشور به جامعه امروز ضروری است که باید مورد توجه همه نهادهای فرهنگی، علمی و دینی کشور قرار گیرد.
وی از آمادگی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور برای همکاری مناسب با همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی(ره) خبر داد و افزود: این انجمن از ظرفیت های فرهنگی خود در جهت تقویت این رویداد علمی و فرهنگی استفاده خواهد کرد.
دکتر بلخاری همچنین از مشارکت دادن انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در رویداد های بومی تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است؛ در حاشیه این دیدار، ابلاغ عضویت دکتر حسن بلخاری در شورای سیاست گذاری همایش و همچنین دکتر کاوه خورابه، معاون پژوهش این انجمن به عنوان عضو کمیته علمی همایش از سوی دکتر نورانی، دبیر همایش به آنها اعطاء شد.
سامانه کاربران

سامانه داوران


الف- سیره فردی ـ عملی آیت‌الله کوهستانی
- زهد و پارسایی و ساده‌زیستی در سیره فردی ـ عملی‌آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سلوک فردی و سیره عملی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مسئله طلبه‌پروری
- و ...

ب- سیره علمی ـ مطالعاتی آیت‌الله کوهستانی
- آراء و نظرات فقهی، فلسفی و عرفانی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سیره علمی ـ مدیریتی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مدیریت حوزه علمیه
- آیت‌الله کوهستانی(ره) از منظر بزرگان
- توحید، خداباوری و ولایت‌مداری در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- کرامات، حالات عرفانی و جلوه‌های رضا و تسلیم در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- و ...

ج- سیره اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی
- زمان‌شناسی و آگاهی اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- نقش آیت‌الله کوهستانی(ره) در فرهنگ عمومی
- و ...