زمان ارسال چکیده / مقاله
تا 20 اردی‌بهشت 1401
پیش نشست همایش
تیرماه 1401
زمان برگزاری همایش
شهریور 1401در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه مازندران برگزار شد؛
نشست مشترک دبیر علمی و اعضای دبیرخانه علمی همایش ملی بزرگداشت آیت الله کوهستانی


به گزارش کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی، نشست مشترک دبیر کمیته علمی و اعضای دبیرخانه علمی همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی(ره) در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه مازندران برگزار شد.
دکتر حبیب الله حلیمی جلودار، دبیر علمی همایش در این نشست به اهمیت برگزاری بزرگداشت ویژه عالمان و بزرگان دینی اشاره کرد و گفت: برگزاری همایش و نشست های علمی یکی از راه های مهم شاساندن عالمان بزرگ دینی به جامعه امروز است.
وی در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این همایش علمی، افزود: به طور حتم با مشارکت علمی مراکز دانشگاهی و حوزوی سراسر کشور شاهد هر چه باشکوه تر برگزار شدن این رویداد فاخر خواهیم بود.
رییس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه مازندران همچنین بر ضرورت تقویت غنای علمی این همایش تأکید کرد گفت: آیت الله العظمی کوهستانی شخصیت کم نظیری است که باید همایش بزرگداشت ایشان در شأن جایگاه والای این عالم ربانی برگزار شود.
دکتر حلیمی جلودار به روند تشکیل کمیته علمی این همایش اشاره کرد و افزود: خوشبختانه اساتید مجرب و متخصص به عنوان اعضای کمیته علمی این رویداد فاخر علمی و فرهنگی حضور دارند.
وی در ادامه سخنان خود به ثبت همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی(ره) در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اشاره کرد و بیان داشت: این اقدام که از سوی دانشکده الهیات و معارف دانشگاه مازندران صورت گرفته، عامل مهمی در ترغیب محققان و پژوهشگران در ارائه مقالات به دبیرخانه این همایش است.
دبیر علمی همایش بزرگداشت آیت الله کوهستانی با بیان این که همه مراحل دریافت، داوری و اعلام نتایج مقالات در یک پروسه کاملاً علمی صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد از همه ظرفیت های موجود، غنای علمی این همایش را با دریافت مقالات معتبر وزین علمی تقویت کنیم.
دکتر حلیمی با بیان این که مقالات برگزیده پس از طی مراحل داوری در مجموعه مقالات همایش به چاپ خواهد رسید، خاطرنشان کرد: با توجه به رایزنی های صورت گرفته با مراکز دانشگاهی و همچنین حوزوی استان به طور شاهد ارسال مقالات معتبر علمی به دبیرخانه این همایش خواهیم بود.
گفتنی است؛ در این نشست مشترک که حجت الاسلام دکتر محمود دیانی، عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران و مشاور دبیر همایش و همچنین اعضای دبیرخانه علمی حضور داشتند، ضمن بررسی آخرین اقدامات علمی صورت گرفته تصمیمات تازه ای نیز در جهت تقویت غنای علمی همایش اتخاذ شد.
سامانه کاربران

سامانه داوران


الف- سیره فردی ـ عملی آیت‌الله کوهستانی
- زهد و پارسایی و ساده‌زیستی در سیره فردی ـ عملی‌آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سلوک فردی و سیره عملی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مسئله طلبه‌پروری
- و ...

ب- سیره علمی ـ مطالعاتی آیت‌الله کوهستانی
- آراء و نظرات فقهی، فلسفی و عرفانی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سیره علمی ـ مدیریتی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مدیریت حوزه علمیه
- آیت‌الله کوهستانی(ره) از منظر بزرگان
- توحید، خداباوری و ولایت‌مداری در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- کرامات، حالات عرفانی و جلوه‌های رضا و تسلیم در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- و ...

ج- سیره اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی
- زمان‌شناسی و آگاهی اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- نقش آیت‌الله کوهستانی(ره) در فرهنگ عمومی
- و ...