زمان ارسال چکیده / مقاله
تا 20 اردی‌بهشت 1401
پیش نشست همایش
تیرماه 1401
زمان برگزاری همایش
شهریور 1401نشست هماهنگی عوامل دبیرخانه های علمی و اجرایی همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی  
 
به گزارش کمیته روابط عمومی و رسانه، نشست  هماهنگی عوامل دبیرخانه های علمی و اجرایی همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی(ره)  امروز چهارشنبه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.


دکتر حسین نورانی، دبیر اجرایی همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی در ابتدای این جلسه، تجلیل و تکریم از مشاهیر و بزرگان دینی را یک ضرورت مهم برشمرد و گفت: جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند شناخت چنین شخصیت های بزرگی است.
وی، از آیت الله کوهستانی(ره) به عنوان عالمی کم نظیر در عرصه علم، اخلاق و عمل یاد کرد و افزود: به طور حتم پرداختن به سیره علمی و عملی این شخصیت کم نظیر جهان اسلام امری ضروری است.


دکتر نورانی در ادامه سخنان خود به روند اجرایی برگزاری همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی اشاره کرد و گفت: با حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیت آیت الله کوهستانی و همچنین نماینده ولی فقیه در مازندران و سایر نهادهای حوزوی و دانشگاهی کشور و استان زمینه برگزاری این همایش ملی در استان آغاز شده است.
وی با بیان این که باید از همه ظرفیت های موجود در جهت هر چه باشکوه تر برگزار شدن این همایش بهره گرفته شود، تصریح کرد: خوشبختانه یک انسجام مناسبی میان برگزار کنندگان در جهت تقویت غنای علمی این رویداد مهم برقرار است.
دکتر نجفی، عضو کمیته علمی همایش ملی بزرگداشت آیت الله کوهستانی(ره) نیز در این همایش با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت غنای علمی این همایش گفت: کتاب کلمات قصار آیت الله کوهستانی(ره)، شامل 40 سخن از این عالم وارسته  جمع آوری و به صورت کتابت خوشنویسی همراه با تذهیب تهیه و در دست چاپ است.


وی در ادامه سخنان خود همچنین از شناسایی و جمع آوری 60 منبع علمی در خصوص آیت الله کوهستانی(ره) خبر داد و افزود: این منابع شامل مطالبی از آیت الله کوهستانی(ره) است.
عضو کمیته علمی همایش ملی بزرگداشت آیت الله کوهستانی(ره) همچنین از تألیف دو جلد کتاب پیرامون اجازات آیت الله کوهستانی(ره) خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر این تاکنون شاگردان این عالم ربانی که در قید حیات هستند شناسایی و از آنها در خصوص جایگاه علمی و اخلاقی این شخصیت برجسته مطالب ارزشمندی تهیه شده است.


دکتر نجفی همچنین از شناسایی مجتهدانی که در خصوص آیت الله کوهستانی(ره) اظهار نظر کرده اند خبر داد و افزود: همچنین 120 نفر از شاگردان این عالم نامی به همراه تصاویر آنها شناسایی شده اند.
مسعود فلاح، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر و مسؤول دبیرخانه اجرایی این همایش نیز در ادامه این جلسه از آیت الله کوهستانی(ره) به عنوان مرد اخلاق، تقوا و شهرت گریز یاد کرد و گفت: به طور حتم تکریم و تجلیل از چنین شخصیت بزرگی امری ضروری است.
وی با بیان این که تجلیل از مفاخر و مشاهیر همواره جزء اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است، افزود: خوشبختانه با هماهنگی هایی که با بیت آیت الله کوهستانی(ره) صورت گرفت این همایش ملی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت و همکاری سایر نهادهای علمی و اجرایی ملی و استانی برگزار خواهد شد.
سامانه کاربران

سامانه داوران


الف- سیره فردی ـ عملی آیت‌الله کوهستانی
- زهد و پارسایی و ساده‌زیستی در سیره فردی ـ عملی‌آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سلوک فردی و سیره عملی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مسئله طلبه‌پروری
- و ...

ب- سیره علمی ـ مطالعاتی آیت‌الله کوهستانی
- آراء و نظرات فقهی، فلسفی و عرفانی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سیره علمی ـ مدیریتی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مدیریت حوزه علمیه
- آیت‌الله کوهستانی(ره) از منظر بزرگان
- توحید، خداباوری و ولایت‌مداری در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- کرامات، حالات عرفانی و جلوه‌های رضا و تسلیم در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- و ...

ج- سیره اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی
- زمان‌شناسی و آگاهی اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- نقش آیت‌الله کوهستانی(ره) در فرهنگ عمومی
- و ...