زمان ارسال چکیده / مقاله
تا 20 اردی‌بهشت 1401
پیش نشست همایش
تیرماه 1401
زمان برگزاری همایش
شهریور 1401با هدف تقویت بعد علمی همایش صورت گرفت؛
دیدار دبیر اجرایی همایش و مسئول دبیرخانه علمی همایش با رییس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  
به گزارش کمیته اطلاع رسانی، دکتر نورانی، دبیر اجرایی همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی، و دکتر محمدعلی دیانی، مسئول دبیرخانه علمی همایش ملی با دکتر محمد سلگی، رییس و دکتر مطلبی، معاون پژوهش پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند.


دکتر نورانی در این دیدارضمن تبیین برنامه های علمی و اجرایی این همایش گفت: همایش ملی بزرگذاشت آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و جمعی از مراکز مهم علمی دانشگاهی و حوزوی کشور برگزار خواهد شد.
 وی با اشاره به شکل‌گیری شورای سیاست‌گذاری و کمیته علمی این همایش ملی، افزود: حضور شخصیت‌های علمی برجسته ملی و استانی در شورای سیاست‌گذاری و همچنین کمیته علمی به طور حتم بر غنای علمی این رویداد فاخر علمی فرهنگی خواهد افزود.


دکتر نورانی، آیت الله کوهستانی را شخصیتی کم‌نظیر در فضای حوزه معرفی کرد و بیان داشت: به طور حتم بزرگداشت چنین عالم برجسته‌ای که شاگردان بسیار تراز اولی را تربیت نموده و پرورش داده است ضرورتی مهم است.


دبیر اجرایی همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی در ادامه سخنان خود بر ضرورت همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیرخانه این رویداد فاخر علمی فرهنگی تأکید کرد.
دکتر سلگی، رییس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این رویداد مهم علمی و فرهنگی، گفت: این رویداد ارزشمند را به پژوهشگران مرتبط و فعال این حوزه معرفی خواهیم کرد.
گفتنی است؛ در پایان این نشست ابلاغ دکتر محمد سلگی به عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری و همچنین دکتر داریوش مطلبی به عنوان عضو کمیته علمی این همایش از سوی دکتر نورانی به آنها اعطا شد.
سامانه کاربران

سامانه داوران


الف- سیره فردی ـ عملی آیت‌الله کوهستانی
- زهد و پارسایی و ساده‌زیستی در سیره فردی ـ عملی‌آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سلوک فردی و سیره عملی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مسئله طلبه‌پروری
- و ...

ب- سیره علمی ـ مطالعاتی آیت‌الله کوهستانی
- آراء و نظرات فقهی، فلسفی و عرفانی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سیره علمی ـ مدیریتی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مدیریت حوزه علمیه
- آیت‌الله کوهستانی(ره) از منظر بزرگان
- توحید، خداباوری و ولایت‌مداری در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- کرامات، حالات عرفانی و جلوه‌های رضا و تسلیم در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- و ...

ج- سیره اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی
- زمان‌شناسی و آگاهی اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- نقش آیت‌الله کوهستانی(ره) در فرهنگ عمومی
- و ...