زمان ارسال چکیده / مقاله
تا 20 اردی‌بهشت 1401
پیش نشست همایش
تیرماه 1401
زمان برگزاری همایش
شهریور 1401آغاز ساخت مستند زندگی آیت الله محمد کوهستانی در بهشهر
زارع از آغاز ساخت مستند زندگی آیت الله محمد کوهستانی در بهشهر خبر داد و گفت: با آغاز ساخت این فیلم، از صحنه های فیلم سازی بازدید شد.


«عباس زارع» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان مازندران اظهار کرد: ساخت مستند زندگی آیت الله محمد کوهستانی در راستای برگزاری اولین همایش ملی عارف بزرگ زنده یاد آیت الله کوهستانی در بهشهر کلید خورد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: این بازدید با کارگردان و عوامل ساخت مستند زندگی آیت الله محمد کوهستانی در بهشهر با رویکرد شناخت و آشنایی بیشترجامعه، به ویژه جوانان با ابعاد فکری آیت الله کوهستانی و نشر اندیشه های این عالم فقیه تصمیم به ساخت این فیلم مستند گرفته، همراه شده است.


وی خاطر نشان کرد: این مستند به کارگردانی «مصطفی پورمحمدی» و تهیه کنندگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و مرکز گسترش سینمایی مستند و تجربی در حال ساخت است.
زارع با اشاره به آغاز ساخت مستند زندگی آیت الله محمد کوهستانی در بهشهر یادآور شد: با آغاز ساخت این فیلم، از صحنه های فیلم سازی بازدید و همچنین با کارگردان وعوامل ساخت این فیلم مستند گفتگو شد.


به گزارش شبستان، آیت الله محمد کوهستانی مازندرانی، از علمای برجسته مازندران، فقیه بزرگ، حکیم فرزانه و عارف وارسته‌ای بود که سراسر عمر با برکتش را در مسیر تهذیب و تزکیه نفس سپری کرد و با تأسیس حوزه علوم دینی شاگردان بسیاری تربیت کرد که هرکدام امروز در جایگاه های مختلف کشوری و لشگری سکان دار هستند.
همایش ملی بزرگداشت آیت‌الله ‌العظمی حاج شیخ محمد کوهستانی به منظور شناساندن مفاخر و شناخت جایگاه علمی و اجتماعی آیت‌ الله کوهستانی، شناخت ابعاد دینی و اجتماعی و فرهنگی این عالم ارجمند و شناساندن زوایای پنهان ایشان به نسل جوان، اواخر دی ماه در بهشهر برگزار می‌شود.
سامانه کاربران

سامانه داوران


الف- سیره فردی ـ عملی آیت‌الله کوهستانی
- زهد و پارسایی و ساده‌زیستی در سیره فردی ـ عملی‌آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سلوک فردی و سیره عملی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مسئله طلبه‌پروری
- و ...

ب- سیره علمی ـ مطالعاتی آیت‌الله کوهستانی
- آراء و نظرات فقهی، فلسفی و عرفانی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- سیره علمی ـ مدیریتی آیت‌الله کوهستانی(ره) در مدیریت حوزه علمیه
- آیت‌الله کوهستانی(ره) از منظر بزرگان
- توحید، خداباوری و ولایت‌مداری در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- کرامات، حالات عرفانی و جلوه‌های رضا و تسلیم در اندیشه و سیره آیت‌الله کوهستانی(ره)
- و ...

ج- سیره اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی
- زمان‌شناسی و آگاهی اجتماعی ـ سیاسی آیت‌الله کوهستانی(ره)
- نقش آیت‌الله کوهستانی(ره) در فرهنگ عمومی
- و ...